Webinar

Czy karanie dzieci działa…(i dlaczego nie)?

01.01.1970
godz. 00:00
online
dla rodziców dziecka w wieku: 0–3, 3–6
udział bezpłatny
Prowadzący: Urszula Kubicka-Kraszyńska, Magda Winiarska-Smoczyńska

Opis:

Zapraszamy rodziców dzieci do 6. roku życia na webinar pt. Czy karanie dzieci działa…. (i dlaczego nie)?

Pojęcie kary w naszej kulturze wydaje się nieodłącznym elementem wychowania. Wciąż poparcie dla stosowania kar fizycznych wyraża blisko 50% dorosłych Polaków (FDDS, 2017). Ale kara to nie tylko klaps czy lanie, może przybierać formy nakazów, zakazów, rozkazów, manipulacji, krzyków, porównań, dawania szlabanów, prawienia kazań, straszenia i przekupywania. Wizja wychowywania bez sięgania po kary dla wielu osób jest utopijna, niemożliwa do zrealizowania, a może nawet szkodliwa. Czy jest więc możliwe wychowywanie dziecka bez stosowania kar?

Podczas tego webinaru porozmawiamy o tym, jakie społeczne przekonania stoją za tak silną pozycją „kary” w myśleniu o wychowaniu dziecka, czy kary działają tak, jakbyśmy tego oczekiwali, o tym, z jakich innych metod wychowawczych mogą korzystać rodzice. Zapytamy uczestników, jak rozumieją pojęcie „grzeczne dziecko” i jakie z nim się wiążą pułapki, i dla dzieci, i dla opiekunów.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Aby się zapisać należy wypełnić formularz poniżej.

Dzień przed webinarem na podany w formularzu adres mailowy zostanie wysłany link do wydarzenia.

 

Webinar organizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków m.st. Warszawy oraz Zakładu Farmaceutycznego “Polpharma” S.A

Zapisz się

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, wypełnij formularz:


  W odpowiedzi na zgłoszenie dzień przed wydarzeniem prześlemy w osobnej wiadomości link do spotkania na platformie Zoom.

  Dziękujemy za zgłoszenie!

  Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Wypełnienie powyższego formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu obsługi w/w zapytania (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997).

  Szukasz pomocy?
  Dowiedz się więcej →