Warsztaty

Grupa rozwojowa „Nierozłączni? – o mojej relacji z nowymi technologiami”

01.01.1970
godz. 00:00–01:30
Warszawa
udział bezpłatny

Opis:

Dla kogo?

Grupa rozwojowa przeznaczona jest dla nastolatków w wieku 13–15 lat, którzy:

  • chcą poprzyglądać się temu, jak korzystają z nowych technologii,
  • czują, że bycie online wymyka się im spod kontroli,
  • chcą poszukać sposobów na korzystanie z mediów cyfrowych tak, żeby zachować równowagę pomiędzy online i offline.

Udział w grupie rozwojowej pozwoli na lepsze zrozumienie siebie, swoich emocji, relacji. Może też być próbą uświadomienia sobie, co daje mi telefon, komputer, jakie moje potrzeby zaspokaja. Uczestnictwo w grupie to okazja, by poczuć, że trudności, których doświadczam, nie dotyczą tylko mnie, a wspólna praca nad nimi pozwala dostrzec nowe możliwości i perspektywy na zmianę.

W trakcie cotygodniowych spotkań będą wykorzystywane elementy psychoedukacji w formie ćwiczeń, technik psychodramowych. Każde spotkanie zostanie podsumowane za pomocą grupowego omówienia.

Jak dołączyć do grupy?

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w grupie proszone są o zapisanie się na 50-minutową konsultację, w której uczestniczą rodzice wraz z dzieckiem. Konsultacja służy zrozumieniu natury problemu i ustaleniu, czy taki rodzaj pracy jest optymalną formą pomocy.

Rodzice

W ramach pracy nastolatka w grupie zapraszamy równolegle do pracy warsztatowej jego rodziców. Spotkania z rodzicami są ukierunkowane na lepsze zrozumienie trudności ich dziecka, a co za tym idzie adekwatne wsparcie go w trakcie pracy nad zmianą.  Z naszego doświadczenia, ale też z badań naukowych, wynika, że zaangażowanie bliskich osób w takich momentach jest niezmiernie ważne. Szczególnie istotne jest również to, by oboje rodziców wzięło udział w warsztatach. Spotkanie wprowadzające odbędzie się 6 maja w godzinach 17:00–20:00. Następnie spotkanie warsztatowe odbędzie się 25 maja w godzinach 10:00–16:00.

 

Zapraszamy do zapisów na konsultacje:

tel. 22 826 88 62

Miejsce:

Centrum Pomocy Dzieciom
Poradnia Dziecko w sieci
Przybyszewskiego 20/24
01-849 Warszawa

Szukasz pomocy?
Dowiedz się więcej →