Webinar

Małe dzieci i pandemia – jak ją przeżywają? O co pytają? Jak możemy je wspierać?

01.01.1970
godz. 00:00–01:30
online
dla rodziców dziecka w wieku: 0–3, 3–6
udział bezpłatny
Prowadzący: Joanna Fejfer-Szpytko, psycholożka, psychoterapeutka Urszula Kubicka-Kraszyńska, socjolożka, koordynatorka Centrum Dziecka i Rodziny FDDS

Opis:

Zapraszamy na webinar dla rodziców pt. Małe dzieci i pandemia – jak ją przeżywają? O co pytają? Jak możemy je wspierać?

Pandemia trwa ponad rok – nawet dla nas, dorosłych, którzy mamy swoje sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, to dużo. Sporo się mówi o konsekwencjach pandemii w życiu dzieci wczesnoszkolnych, szkolnych i młodzieży. Ale ważne jest także, jak przeżywają okres pandemii mniejsze dzieci. Dla kilkulatka okres pandemii to nierzadko jedyne, co pamięta, jedna czwarta lub więcej życia. Dla niemowlaka pandemia może oznaczać trudniejszy start – większy stres rodziców przed narodzinami, osamotnienie mamy w czasie porodu, utrudnione poznawanie świata emocji i przeżyć zakrywanych maseczkami.

Podczas webinaru porozmawiamy o sytuacji rodzin z małymi dziećmi w czasie pandemii – jak funkcjonują dzieci, gdy rodzice przez dłuższy czas są w dużym stresie i niepokoju? Czy (i jak?) chronić dzieci przed negatywnymi informacjami o świecie? W jaki sposób rodzic może przeciwdziałać negatywnym skutkom ograniczonych kontaktów społecznych?

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Udział jest bezpłatny. Aby zapisać się należy wypełnić formularz poniżej.

 

Webinar organizowany jest dzięki współfinansowaniu IKEA w ramach projektu “Razem w trosce o dom”.

 

 

 

Zapisz się

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, wypełnij formularz:


  W odpowiedzi na zgłoszenie dzień przed wydarzeniem prześlemy w osobnej wiadomości link do spotkania na platformie Zoom.

  Dziękujemy za zgłoszenie!

  Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Wypełnienie powyższego formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu obsługi w/w zapytania (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997).

  Szukasz pomocy?
  Dowiedz się więcej →