Warsztaty

Rodzina jak drużyna

01.01.1970
godz. 00:00
dla rodziców dziecka w wieku: 0–3, 3–6
udział bezpłatny
Prowadzący: Alicja Jankiewicz, Małgorzata Sitniewska

Opis:

Zadań i obowiązków dla rodzica jest tym więcej, im więcej jest dzieci w rodzinie. Zazdrość, konflikty, nieporozumienia, rywalizacja, próba pogodzenia potrzeb dzieci, to tylko niektóre z wyzwań stojących przed rodzicami. Wielu rodziców nie wie jak temu podołać. Gdy podejmowali decyzję o posiadaniu kilkorga dzieci, mieli być może inne wyobrażenie swojej rodziny, niż to, z którym muszą się borykać na co dzień.

Głównym celem warsztatu jest wzmacnianie komunikacji wewnątrzrodzinnej, pomoc w odnalezieniu się w roli rodzica, który ma więcej niż jedno dziecko, możliwość przyjrzenia się temu, jakie znaczenie ma kolejność narodzin dziecka w rodzinie, zrozumienie perspektywy dziecka będącego bratem lub siostrą czy potrzeby indywidualnego traktowania dziecka przez rodzica.
Poza tym rodzice mogą nauczyć się lepiej rozumieć swoje dzieci, emocje, które przeżywają, nauczyć się radzić sobie w różnych codziennych sytuacjach, które dotyczą rodzeństwa: zazdrości, rywalizacji, w konfliktach.

Takie sytuacje są zupełnie normalne i ważne dla rozwoju dzieci. Istotne jednak jest to, jaką postawę w tych sytuacjach mają rodzice, bo to oni odpowiadają za kształt i relacje w rodzinie. Rodzic jak trener ustala zasady, reguły, wyznacza granice, towarzyszy dziecku w porażkach i sukcesach, pomaga rozwiązywać sytuacje konfliktowe.

Zakwalifikowanie na warsztat poprzedza jednorazowe spotkanie z psychologiem.
Warsztat obejmuje 3 spotkania.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Gdańska Akademia Rodzica” sfinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Miejsce:

Centrum Interwencji Kryzysowej FDDS
pl. ks. Gustkowicza 13 (Nowy Port)

Zapisz się

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, wypełnij formularz:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Szukasz pomocy?
Dowiedz się więcej →