Grupa wsparcia

Grupa terapeutyczna dla ojców dzieci do 6 r.ż. „Ojciec jako latarnia morska” – REKRUTACJA WSTRZYMANA

01.01.1970
godz.00:00
online
dla rodziców dziecka w wieku: 0–3, 3–6
udział bezpłatny
Prowadzący: Maciej Chodorek, Magda Winiarska-Smoczyńska

Opis:

REKRUTACJA WSTRZYMANA

 

Grupa terapeutyczna dla ojców dzieci do 6 r.ż. – mieszkańców spoza Warszawy – „Ojciec jako latarnia morska”

„Ojciec jako latarnia morska” to program pracy grupowej oparty na mentalizacji, skierowany do ojców małych dzieci w wieku 0 – 6 lat . Nasza propozycja jest polską adaptacją „Lighthouse Parents Programme”, który od wielu lat wspiera rodziców na całym świecie.

Program powstał, by krzewić mentalizacyjne tryby myślenia i rodzicielstwa w grupie rodziców, którzy doświadczyli zaniedbywania i innych form krzywdzenia. Jego celem jest zwiększenie zdolności rodziców do adekwatnego rozpoznawania i nazywania potrzeb dziecka, poprawa dostrojenia w relacji rodzic – dziecko, wspieranie bezpiecznego przywiązania, redukowanie ryzyka krzywdzenia i międzypokoleniowego przeniesienia nieadaptacyjnych sposobów radzenia sobie w emocjonalnie trudnych sytuacjach.

Podczas pracy będziemy się koncentrować na emocjonalnej stronie ojcostwa, przyglądać się Waszym relacjom z dziećmi i sprawdzać, jak Wasze własne doświadczenia z dzieciństwa wpływają na Was jako rodziców. Praca w grupie będzie okazją do doskonalenie umiejętności widzenia doświadczeń dziecka z jego perspektywy, co przekłada się na lepsze rozumienie siebie w relacji z nim.

Założenia programu i doświadczenia uczestników poprzednich grup pokazują, że umiejętność przyjmowania perspektywy drugiej strony jest podstawą do lepszego rozumienia siebie i innych, co z kolei przekłada się na lepsze radzenie sobie w trudnych sytuacjach z dziećmi i innymi ludźmi.

Program zakłada 40 godzin pracy warsztatowo-psychoterapeutycznej. Spotkania grupy będą odbywać się w weekendy, w formule online (ZOOM). Sesje grupowe rozpoczną się w weekend 23 września (sobota) i 24 września (niedziela). Będzie to wstęp do grupy i jednocześnie najdłuższe spotkania, które odbędą się w godzinach 9.30-14.30.

Daty kolejnych sesji to:

30 września, w godzinach 9.30-12.00

7, 14, 21, 28 października w godzinach 9.30-12.00

4, 18, 25 listopada w godzinach 9.30-12.00

2, 9 grudnia w godzinach 9.30-12.00

10 grudnia planujemy zakończenie grupy. Będzie to ostatnie, kończące spotkanie i zaplanowane jest w godzinach 9.30-14.30.

Informacje organizacyjne:

Kwalifikacja do grupy poprzedzona jest jedną lub więcej konsultacjami z psychoterapeutą.

Zapraszamy ojców – mieszkańców  całej Polski, spoza Warszawy.

 

 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Szukasz pomocy?
Dowiedz się więcej →