wiek dziecka: 0–3

Przystanek Mama – bezpłatne wsparcie psychologiczne dla mam w okresie okołoporodowym!

kobieta trzymajaca na rękach niemowlę

Przystanek Mama – bezpłatne wsparcie psychologiczne dla mam w okresie okołoporodowym!

Ciąża i czas po porodzie mogą być trudne pod względem emocjonalnym. Życiowa rewolucja związana z przyjściem na świat dziecka, zmiany hormonalne, stres, obawy związane z przyszłością, czy nawet trudności z akceptacją zmian w ciele – to wszystko może wpłynąć na zdrowie psychiczne. Może pojawić się obniżenie nastroju, smutek, trudności ze snem, poczucie beznadziei, nasilony lęk czy zmienność nastroju. To, co pomaga to rozmowa z uważnym, empatycznym specjalistą. Jeszcze do końca listopada 2023 r. kobiety w III trymestrze ciąży oraz w ciągu 1 roku po narodzinach dziecka z całej Polski mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego w ramach programu „Przystanek Mama”.

Jak można się umówić?

Konsultacje z psychologiem są BEZPŁATNE. Mogą odbyć się stacjonarnie w Szpitalu św. Zofii (ul. Żelazna 90, 01-004 Warszawa) lub on-line. Konsultacje są dostępne dla kobiet z całej Polski – nie ma rejonizacji.

„Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej w makroregionie centralnym” realizowany jest przez Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o.o. w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Dofinansowany z Funduszy Europejskich
Szukasz pomocy?
Dowiedz się więcej →