Warsztat

Kurs „Uważni rodzice” – grupa online

01.01.1970
godz. 00:00
online
udział bezpłatny
Prowadzący: Team trenerski to psychoterapeutki Poradni Dziecko w Sieci oraz eksperci i ekspertki z zakresu bezpieczeństwa dzieci online

Opis:

Zapraszamy rodziców do udziału w kursie „Uważni rodzice. Moje dziecko online”. Udział w kursie to możliwość zdobycia wiedzy na temat tego, w jaki sposób dzieci korzystają z internetu i jak możemy je w tej przygodzie wspierać. W trakcie kursu skupimy się na dwóch obszarach – relacji rodzica z dzieckiem oraz relacji dziecka z nowymi technologiami.  Dlaczego korzystanie przez dzieci z internetu łączymy z relacjami w rodzinie? Ponieważ to bliska, bezpieczna więź z rodzicem/opiekunem jest fundamentem, na którym możemy budować wszystko inne – uczyć wartości, wprowadzać zasady, regulować codzienność, tłumaczyć i pokazywać świat, motywować, być przewodnikiem dziecka. Kiedy brakuje relacji, wszelkie zasady stają się przymusem. Na korzystanie przez dzieci z internetu  popatrzymy również w szerszym kontekście – ich potrzeb rozwojowych, funkcjonowania w rodzinie i grupie rówieśniczej.

Podczas kursu skupimy się na rodzicielstwie, będziemy pracować nad zmianą siebie w tej roli, przyglądać się swoim rodzicielskim wzorcom, wyzwaniom i reakcjom oraz poszukiwać nowych rozwiązań. Udział w grupie to również możliwość wymiany doświadczeń, zadawania pytań, czerpania inspiracji od innych uczestniczek i uczestników.

Dla kogo:

Kurs skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku 7-11 lat, zainteresowanych pracą nad sobą i rodzicielstwem.

 

Kiedy:

II edycja 21.10-05.12

 

Format:

Kurs trwa 6 tygodni i składa się z webinarów live oraz materiałów do pracy indywidualnej udostępnianych uczestnikom grupy na FB.

 

Jak się zapisać:

Żeby zapisać się na kurs, należy dołączyć do jednej z poniższych grup na Faceboooku:

21.10-05.12
www.facebook.com/groups/1493700497672103/

UWAGA! Konieczne jest wypełnienie ankiety rekrutacyjnej oraz zaakceptowanie regulaminu grupy. Po przesłaniu odpowiedzi Państwa zgłoszenie zostanie rozpatrzone. Rejestracja będzie otwarta do wyczerpania limitu miejsc. O przystąpieniu do kursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dostęp do materiałów

Wszystkie materiały będą dostępne w trakcie kursu oraz przez miesiąc po jego zakończeniu. Ćwiczenia i materiały dodatkowe będą możliwe do pobrania.

Kontakt:

w kwestiach organizacyjnych: zuzanna.elbert-stelmach@fdds.pl

 

Miejsce:

Kurs będzie prowadzony na zamkniętej grupie na Facebooku, dlatego, żeby uczestniczyć w kursie konieczne jest konto na Facebooku oraz dostęp do internetu. Po zakończeniu programu wszystkie materiały będą dostępne przez kolejny miesiąc, by umożliwić ponowne skorzystanie z treści.

Szukasz pomocy?
Dowiedz się więcej →